Víkendová rodinná jízdenka se vyplatí Jablonečanům i turistům

Víkendové rodinné jízdenky za zvýhodněné ceny město nabízí už od roku 2009.  K dostání jsou za příznivé a stále stejné ceny v pokladně autobusového nádraží a v Jabloneckém kulturním a informačním centru v budově bývalé fary.

„Rodinné víkendové jízdenky město připravilo společně s provozovatelem městské hromadné dopravy. Jde vlastně o skupinovou slevu pro rodiny s dětmi platící každý víkend od páteční druhé hodiny odpolední do nedělní půlnoci,“ vysvětluje náměstkyně Soňa Paukrtová.
 
Rodinná víkendová jízdenka je v prodeji ve dvou cenových relacích. „Za 52 korun pořídíte jízdenku pro jednu dospělou osobu a jedno až dvě děti. Za 66 korun zakoupíte jízdenku pro dva dospělé a jedno až tři děti,“ konstatuje manažerka prorodinné politiky Simona Hušková. 
 
Jízdenky jsou přenosné a je možné je po označení použít v celé síti jablonecké MHD po celý víkend. V Jablonci jsou v prodeji od roku 2009 za stále stejnou cenu, celý projekt vznikl v souvislosti s udělením titulu Obec přátelská rodině v roce 2008. Koupit je lze v pokladně autobusového nádraží a v Jabloneckém kulturním a informačním centru v Kostelní ulici: „Víkendové jízdenky máme a nabízíme je, zakoupit si je mohou Jablonečané i turisté. Pro rodiny cestující po Jizerkách jsou určitě výhodné. Je škoda, že je lidé více nevyužívají,“ sdělila Regina Fučíková z JKIC.