Právě se nacházíte:

Vitamíny jako poděkování

Přes mnohé složitosti město Jablonec nezapomíná na pečovatelky a pečovatele, kteří pomáhají těm nejzranitelnějším a nejohroženějším. I proto pro ně pracovníci spolu s náměstkem primátora Davidem Mánkem připravili vitamínové balíčky. V těchto dnech je v rámci Týdne sociálních služeb náměstek distribuuje do jednotlivých zařízení. 

„Celou aktivitou navazujeme na Ocenění jablonecké pečovatelky, které proběhlo v září v Městském divadle. Měli jsme pro pracovníky sociálních služeb připravený výlet, ten však momentálně z pochopitelných důvodů není možný. Protože si práce pečovatelek v této složité době vážíme, rozhodli jsme se pro ně připravit pozornost, kterou je balíček s vitamíny,“ vysvětluje Mánek. 

Připravené dvě stovky balíčků tak putují do všech zařízení poskytujících sociální péči v Jablonci nad Nisou včetně Hospice sv. Zdislavy. „Není možné předat balíčky osobně všem, jelikož zařízení jsou pro návštěvy uzavřená. Přesto chceme tímto způsobem symbolicky poděkovat za péči, kterou pečovatelky a pečovatelé věnují zvláště nyní těm nejvíce ohroženým,“ uzavírá náměstek David Mánek.

Přestože nebyl čas na delší setkání a povídání, bylo zřejmé, že si všichni pozornosti váží. „Město Jablonec nás vždy podporovalo a podporuje a my si tohoto přístupu velmi vážíme, obzvlášť v této nelehké době“, říká Kateřina Tomínová, vedoucí oddělení projektů, grantů a dotací z Hospice sv. Zdislavy.