Vlaky se sice zastaví, ale stávka bude jen symbolická

Vedení společnosti Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. oznamuje, že po společném jednání s vedením odborové organizace bude stávka ve čtvrtek 16.6.2011 pouze symbolická.

Do terminálu MHD v Liberci, Fügnerově ulici přistaví odboráři „stávkovou tramvaj“, ve které veřejnosti vysvětlí svoji podporu a postoj k připravovaným vládním reformám. Odboráři zvolili tento způsob podpory stávky, neboť nechtějí cestujícím komplikovat dopravu do zaměstnání a škol. Taktéž v Jablonci nad Nisou se spoje MHD rozjedou dle jízdních řádů. Provoz pravidelné linky Liberec – Praha je beze změny.

K omezení však dojde u vlakových spojů Českých drah a německého dopravce. V provozu podle jízdních řádů zůstanou všechny autobusové spoje, městská hromadná doprava a vlaky společnosti Viamont Regio a.s. na trati Kořenov - Harrachov - Szklarska Poreba budou vedeny dle pravidelného jízdního řádu s ohledem na aktuálně probíhající výlukovou činnost.

Informační leták odborů DPMLJ, který bude umístěn ve vozidlech MHD a ve čtvrtek rozdáván odboráři veřejnosti v terminálu MHD, najdete na www.liberec.cz .