Volby do Evropského parlamentu pohledem magistrátu

V pátek a v sobotu se konaly volby do Evropského parlamentu. Každoročně se zaměstnanci Magistrátu města Jablonec nad Nisou účastní jako zapisovatelé v okrskových volebních komisích. Letos se do voleb zapojilo okolo 90 zaměstnanců úřadu.

„Rád bych touto cestou všem poděkoval za účast a součinnost při organizaci voleb. Celkem se zapojilo 49 zaměstnanců magistrátu jako zapisovatelé a dalších více jak čtyřicet se podílelo na vedení seznamu voličů, vydávání voličských průkazů, roznášení hlasovacích lístků voličům, stavění zástěn ve volebních místnostech a dalších činnostech spojených s volbami,“ říká tajemník Magistrátu města Jablonec nad Nisou Marek Řeháček.

Práce ve volební komisi se zúčastnilo 304 členů okrskových volebních komisí (OVK), z toho 211 delegovaných členů OVK, 44 členů z řad dobrovolníků a 49 zapisovatelů, kteří jsou z řad zaměstnanců magistrátu města. „Výsledky byly velmi rychle spočítány. Poslední výsledky dorazily na radnici do dvou hodin po uzavření volebních místností. Je tak vidět, že celý proces máme již velmi dobře vyladěný,“ doplňuje Řeháček a dodává, že nejmladšímu členu OVK bylo 18 let a nejstaršímu 84 let. Průměrný věk člena OVK pak byl 51 let.