Výcvik sebeobrany se strážníkům osvědčil

Dva nože měl u sebe muž, který se včera odpoledne dobýval do MŠ Slunečná v Jablonci nad Nisou. Zadrželi ho strážníci jablonecké městské policie. Podnapilý muž s nožem v ruce bouchal na okna a snažil se dostat do školky. Jakmile muž zpozoroval hlídku městských strážníků, dal se na útěk, v ruce stále svíral nůž. 

Muž se snažil vniknout do školky s nožem

Dva nože měl u sebe muž, který se včera odpoledne dobýval do MŠ Slunečná v Jablonci nad Nisou. Zadrželi ho strážníci jablonecké městské policie.
Podnapilý muž s nožem v ruce bouchal na okna a snažil se dostat do školky. Jakmile muž zpozoroval hlídku městských strážníků, dal se na útěk, v ruce stále svíral nůž. Po krátké honičce se strážníkům Plešingerovi a Matoušovi podařilo muže zastavit, v potyčce, při které nebyl nikdo zraněn, nůž muži vyrazit a nasadit mu pouta. Při osobní prohlídce byl u muže nalezen ještě kuchyňský nůž. Strážníci předali zadrženého Policii ČR. „V loňském roce strážníci ve čtyřech termínech absolvovali odborný výcvik v sebeobraně a taktice zákroku, který se v tomto případu opět zúročil,“ podotýká ředitel městské policie Luboš Raisner. Výcvik pro strážníky vedli kromě externího instruktora sebeobrany také instruktor Policie ČR a Vězeňské služby ČR.
 
Rvačka v baru
 
Strážníci využili své znalosti a schopnosti získané v kurzu sebeobrany a taktiky zákroku také při rvačce v baru v Dlouhé ulici. 
Dva muži se minulý čtvrtek před půlnocí chovali výhrůžně nejen k hlídce městské policie, ale i vzájemně mezi sebou a došlo mezi nimi i ke rvačce, při které demolovali nábytek a vybavení herny. Strážníci pomocí donucovacích hmatů a chvatů oba muže zpacifikovali a nasadili jim pouta. Poté je předali Policii ČR.