Vyhrály projekty Studenťárny a Sezení na chodbách

Do letošního jabloneckého kola soutěže Lepší místo na školách zaslali studenti čtyř středních škol celkem 70 nápadů, do finále postoupily čtyři, které obhajovali studenti ve středu 28. ledna v Eurocentru Jablonec. Padesátitisícové odměny si nakonec odnesli studenti Gymnázia U Balvanu za projekt Studenťárna a SPŠT za projekt Sezení na chodbách. 

Do projektu Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou se zapojily VOŠ mezinárodního obchodu a Obchodní akademie, Střední uměleckoprůmyslová škola a VOŠ, Střední průmyslová škola technická a Gymnázium U Balvanu. O šeky na 50 tisíc korun zápolily Relaxační jídelna, Sezení na chodbách, Společná studentská místnost aneb Studenťárna a Galerie Dvorek.  

„Byl jsem zvědavý, jak studenti své projekty odprezentují, na tom nejvíce záviselo moje konečné rozhodnutí, komu dám svůj hlas,“ konstatoval jablonecký náměstek primátora David Mánek, který byl členem poroty. Rozhodování to bylo dle náměstka velmi složité, všechny čtyři projekty měly myšlenku a cílily na pomoc ostatním. „Nakonec si i mě získaly projekty obou vítězů. Druzí v pořadí si byli schopni připravit technickou dokumentaci a měli skvělého prezentátora. První byli skvělí jako tým a reagovali mj. bezprostředně na otázky poroty.“  

„Nadace Jablotron považuje za klíčové mladé lidi podporovat v tom, aby něco dokázali udělat pro své okolí, a Lepší místo ve škole je pro to ideální tréninková platforma,“ doplňuje Vladimír Stanislav, člen správní rady Nadace JABLOTRON, která je hlavním partnerem projektu Lepší místo na škole. 

Město Jablonec nad Nisou se na projektu podílí stejně jako Liberecký kraj a Nadace Jablotron částkou 50.000 korun.