Začátkem roku oslavila 100. narozeniny Marie Krupková

Jablonec nad Nisou se může pyšnit další stoletou občankou. Začátkem ledna se jí stala Marie Krupková. V pondělí 5. ledna jí s kyticí a dárkovými košem přišel pogratulovat i primátor Petr Beitl v doprovodu Heleny Roudné, tajemnice Sboru pro občanské záležitosti. 

Už ve dveřích útulného domku vítali primátora s ostatními gratulanty potomci paní Krupkové. V předsíni pak čekala usměvavá oslavenkyně, které by 100 let nikdo nehádal. Pozvala všechny hosty dál a oslava mohla začít. Rodinná oslava se konala už v sobotu, a že byla veliká, nemůže být pochyb. Však paní Krupková vychovala tři děti - dvě dcery a jednoho syna, má šest vnoučat, šest pravnoučat a dokonce ročního prapravnoučka. 
 
„Jaký je váš recept na dlouhověkost?“, zajímal se primátor Beitl. „Inu, já bych řekla, že je to šťastná rodina. A já ji měla. Děti jsou hodné, nikdy nezlobily. Můj tatínek se dožil 84 let, maminka něco přes osmdesát, dědovi bylo 97 let, když zemřel. Bydlel v horách a tam je zdravé prostředí“, vysvětlovala Marie Krupková. Většinu svého života strávila v Jablonci nad Nisou v domečku, kde dodnes bydlí se svou rodinou. Narodila se ale ve Velkých Hamrech, přes válku bydlela v Praze, a když válka skončila, našla svůj domov v Jablonci. Pracovala v bižuterním průmyslu a dodnes miluje dlouhé procházky pěšinkou do lesa nad Dolinou, kde bydlí. „Občas se podívám na televizi, ale raději čtu. Každý den si přečtu všechny noviny, hlavně mě zajímají zprávy o Jablonci. To víte, žiju tu dlouho, tak chci vědět, co se kde děje“, svěřila se energií nabitá paní Krupková. 
 
Vloni oslavily v Jablonci nad Nisou sto let tři dámy, jedna z nich již zemřela.