Zápisy do školek se v Jablonci konají už zítra

Ve středu 13. dubna od 8.00 do 16.00 hodin budou v mateřských školách v Jablonci nad Nisou přijímány žádosti o přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2016/2017.  

Vlastnímu přijímání předcházely v březnu a začátkem dubna jako již tradičně Dny otevřených dveří, které měly rodičům i dětem usnadnit rozhodování. 

Ačkoli informací o mateřinkách včetně termínů dnů otevřených dveří či samotného zápisu je na webu města, v Jabloneckém měsíčníku i na webových stránkách jednotlivých školek dostatek, stále ještě se objevují případy rodičů, kteří si neumějí informace dohledat a své děti k zápisu proto nepřivedou.  „Právě pro ještě lepší informovanost jsme letos připravili originální ilustrovaný leták „Pojďme do školky“, který byl k dispozici například u dětských lékařů, v mateřských centrech nebo poradnách pro rodiny,“ vysvětluje náměstek primátora pro školství Pavel Svoboda. Barevný leták s dětskými kresbami devítileté Julie Kocourkové říká dětem i rodičům, proč je prima do školky přijít a jak vlastně takový zápis probíhá. 

Statuární město Jablonec nad Nisou zřizuje 18 mateřských škol a u zápisu do nich letos očekává necelých pět stovek dětí. „To ovšem mluvíme jen o těch tříletých, nevíme přesně, kolik by mohlo přijít dětí čtyř a pětiletých nebo těch mladších,“ upozorňuje Svoboda. V roce 2015 přišlo k zápisu 601 dětí, přijato jich bylo 516, z toho 93 dětí mladších tří let. 

Díky pečlivému plánování a práci se statistickými údaji na odd. školství i dobré spolupráci magistrátu a jednotlivých školek se v Jablonci dlouhodobě daří umisťovat do školek všechny tříleté a tradičně i několik desítek dětí mladších tří let. Pokud se přece jen některé dítě, ať už ze zdravotních či jiných důvodů, do školky neodstane a rodiče zvolí některou z registrovaných soukromých školek, přispívá jablonecký magistrát na školné tisíc korun měsíčně.