Od pondělí se bude v Jablonci za parkování opět platit

Silničáře v těchto dnech trápí ledovka. Ta způsobuje problémy také v městské hromadné dopravě. Od pondělí 22. února budou ve městě opět zapnuté parkovací automaty.

„Od rána řešíme s dopravcem zhoršenou sjízdnost komunikací, na jejímž povrchu se tvoří ledovka,“ informuje ředitel Jablonecké dopravní, a.s. (JD) Luboš Wejnar. Nejely ranní spoje na lince č. 104 ve 4:15 hodin z autobusového nádraží (AN) do Lučan, ve 4:25 AN – Maxov, ve 4:29 z Lučan směr Lukášov, ve 4:49 z Maxova směr Lukášov. Na lince č. 101 hlásily spoje 10 minut zpoždění, zpožděné byly také spoje ve městě. „Problémy se sjízdností komunikací byly v ulicích Kamenná, Vysoká a Mánesova. Od 7:00 hodin je provoz již v souladu s jízdním řádem,“ dodává Wejnar. 

Ledovka pokryla ulice v celém městě a dle předpokladu ještě tak dva dny bude silničáře trápit. „Přes den je obleva, odtává sníh v ulicích a na střechách domů, přes noc zase voda zmrzne,“ vysvětluje vedoucí technického odboru jabloneckého magistrátu Pavel Kozák. Ten vzhledem k oteplení také informuje, že od pondělí 22. února budou spuštěné parkovací automaty v Jablonci. „Výjimkou je parkoviště na Horním náměstí, které zatím zachováme jako záchytné s parkováním zdarma,“ doplňuje Kozák. 

Vozy odstavené na městských placených parkovacích plochách začnou od pondělí kontrolovat městští strážníci a budou upozorňovat, že parkování je opět zpoplatněné.  

Foto ilustrační