Právě se nacházíte:

Prázdninová akce KOLO

Během prázdnin Městská policie Jablonec nad Nisou v rámci preventivní akce „Kolo“ zkontrolovali 90 cyklistů. Výbavu v pořádku měla zhruba polovina z nich a bez helmy byl pouze jeden. 

Prázdninovou preventivní akci zaměřenou na cyklisty a jejich povinnou výbavu organizují jablonečtí strážníci již několik let.  I letos se zaměřili na lokalitu přehrady, kde se na cyklostezce pohybuje velký počet cyklistů, ale i bruslařů a lyžařů. Stezku pro cyklisty navíc lemuje stezka pro pěší. Během tří částí akce se strážníci a okrskář pro oblast Mšena věnovali účastníkům provozu. Akce byla zaměřená především na povinnou výbavu kol a používání helmy, které je povinné do osmnácti let. 
 
„Protože se jednalo tradičně o preventivní akci, jednání se strážníky nemělo dohru v podobě blokového řízení. Ti cyklisté, kteří neměli výbavu v pořádku, dostali informační letáky, někteří obdrželi zdarma například odrazky do výpletu kol,“ říká preventista městské policie Miloslav Lejsek. 
 
S prázdnou neodcházely ani děti s maminkami, které se třeba jen procházely v okolí přehrady. Jako pozornost dostaly od strážníků pexesa s dopravní tématikou, omalovánky, reflexní pásky MP, nebo nějakou sladkost. Tuto preventivní akci plánuje MP zorganizovat i v příštím roce 2015.